Domů Senzorické semináře a zkoušky
English
Senzorické semináře a zkoušky
VÚPS, a.s. pořádá v prostorách Výzkumného senzorického centra v Praze senzorické semináře a zkoušky. Senzorické centrum je vybavené nejmodernějším zařízením a jeho senzorická laboratoř spňuje požadavky normy ČSN ISO 8589.                                                                   
 
 Podrobnosti o termínech v sekci     Degustační kurzy, zkoušky
  detailmí náplně kurzů, zkoušek a přihlášky k účasti v Dokumentech ke stažení.

 

Senzorický seminář I. -  Senzorika piva

obr-senzo_inzer_stredni
 je jednodenní seminář koncipovaný podle normy ČSN ISO 8586 „Senzorická analýza – obecná směrnice pro výběr, výcvik a sledování činnosti posuzovatelů“ a z analytiky EBC, kapitoly „Senzorická analýza – výběr a výcvik posuzovatelů“. Cílem je naučit účastníky správně degustovat pivo.
Seminář probíhá formou teoretických přednášek, cvičných degustací a je zakončen praktickou zkouškou. Seminář je určeny pro pracovníky velkých a středních pivovarů, minipivovarů, dále pro pracovníky inspekcí, škol s pivovarským zaměřením atd.

Senzorický seminář II. -  Pokračovací kurz
slouží k opakování, prohloubení, rozšíření nebo i pravidelnému trénování schopnosti senzoricky posuzovat pivo.  Z odborných studií totiž vyplývá, že senzorická paměť má trvání 2-3 měsíce. Pokud degustátoři nejsou pravidelně trénováni, rychle zapomínají senzorické vjemy.
Senzorický seminář II. obsahuje jednu nadstavbovou přednášku, která se věnuje přehledu a základní senzorické charakteristice řady zahraničních piv (Lagers, Ale, Stout, Porter, atd.), která nacházejí stále větší oblibu i na našem trhu. Většina času je však vyhrazena pro výcvik praktický.
     
Senzorické zkoušky
  
12-prubeh_degustace Senzorická zkouška pro pivovarské hodnotitele
Zkouška pro pivovarské hodnotitele se skládá ze dvou částí. Ze zkoušky základních senzorických schopností a dále ze zkoušky vnímat a rozpoznat přirozené i cizí chutě a vůně v pivu. Je určena hlavně pro pracovníky v pivovarském oboru.

Po složení zkoušky se vydává osvědčení o způsobilosti provádět základní senzorické hodnocení piva.

  

  

Seminář II.          15.3. 2016