Home
Čeština
News
konference MELPRO 2018
There are no translations available.

Česká membránová platforma, z.s. ve spolupráci se společností AMCA s.r.o. si Vás dovoluje pozvat na 4. ročník mezinárodní konference MELPRO 2018, která se bude konat 13. - 16. května 2018  v Praze, v hotelu International. Konference je zaměřena na využití membránových a elektromembránových procesů v průmyslových odvětvích a aplikacích. Odborný program konference bude v letošním roce rozšířen o čtyři panelové diskuse, moderované odborníky na danou oblast a diskuzi s nimi povedou také zástupci průmyslové a akademické sféry.
   
Z hlediska pivovarnického průmyslu se membránové technologie  používají při přípravě vody k výrobě piva, zpracování alkalických odpadních vod z čištění lahví a v experimentální fázi je dealkoholizace piva pomocí membrán.


Témata panelových diskusí a jejich moderátoři

Biomedical applications – Lidietta Giorno (Itálie)
Gas separation – Pavel Izák (Česká republika)
Dairy & Ingredients – Marcin Skrzypek (Polsko)
Zero Liquid Discharge – Enrico Drioli (Itálie)

Plenární přednášející
Benny D. FREEMAN (The University of Texas at Austin; USA)
Lidietta GIORNO (Institute on Membrane Technology, Rende; Italy)
Kew Ho LEE (Korea Research Institute of Chemical Technology; Korea)
Kang LI (Imperial College London; Great Britain)
Yong WANG (Nanjing Tech University, Nanjing; China)

Registrujte se na konferenci a přijďte se dozvědět aktuální informace o současných trendech využití membránových procesů, a jaké je předpokládané budoucí zaměření výzkumu a vývoje.
Konečný termín pro zasílání abstraktů je 4. března 2018.

Podrobnější informace o vědeckém i sociálním programu konference najdete na webových stránkách www.melpro.cz

 
 
V rekordním ročníku Pivní speciál 2017 získali ceny překvapiví i tradiční vítězové
There are no translations available.

 Do osmého ročníku soutěže speciálních a neobvyklých piv vyrobených pivovary v České republice  CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2017 přihlásil rekordní počet 14 pivovarů rovněž doposud nejvyšší počet, celkem 42 značek, ve čtyřech soutěžních kategoriích

Přihlášená piva degustovala dvacetičlenná hodnotitelská komise, rozdělená na dvě subkomise, První, dvanáctičlenný panel expertů, byl složen z nezávislých odborníků (např. ze Zemědělské univerzity v Praze) z různých institucí, doplněných o členy degustační komise Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s.  Druhý, osmičlenný panel reprezentantů byl sestaven z významných osobností, které pivo a pivovarskou problematiku dobře znají, ale nezabývají se jeho hodnocením profesionálně, jako jsou lékaři, novináři i manažeři. Degustace tradičně proběhla ve Výzkumném senzorickém centru VÚPS, a.s

Podrobnosti v tiskové zpráve v Dokumentech ke stažení.

 
Video o práci ústavu
There are no translations available.

S historií i současností Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského se můžete nyní  seznámit i prostřednictvím nového informačního videa, které je na youtube v české i anglické verzi.
 
Page 1 of 6